WordPress yra viena populiariausių turinio valdymo sistemų (TVS) visame pasaulyje, todėl nenuostabu, kad tai taip pat yra viliojantis taikinys įvairiems internetiniams nusikaltėliams. Virusai, kenkėjiški skriptai ir įvairūs malware (angl. „malicious software“) gali kelti grėsmę jūsų svetainės saugumui ir vartotojų privatumui. Tad kaip užtikrinti, kad jūsų WordPress svetainė būtų apsaugota?
Visada atnaujinkite savo WordPress versiją
Neatidėliotinas WordPress, temų ir įskiepių atnaujinimas yra vienas iš pagrindinių būdų apsisaugoti nuo virusų. Naujos versijos dažnai turi saugumo patobulinimų ir klaidų pataisymų, kurie padeda užkirsti kelią kenkėjiškos programinės įrangos plitimui.
Naudokite patikimus įskiepius ir temas
Rinkitės tik patikimų šaltinių įskiepius ir temas. Pirma, patikrinkite įskiepio ar temos įvertinimus bei atsakymų į komentarus kokybę WordPress direktorijoje. Svarbu įsitikinti, kad jie reguliariai atnaujinami ir turi patikimą palaikymo komandą.
Stiprinkite savo svetainės slaptažodžius
Naudokite sudėtingus slaptažodžius ir keiskite juos reguliariai. Taip pat įdiekite įprastų sistemos prisijungimų ribojimo priemones, pavyzdžiui, įskiepį „Limit Login Attempts“, kuris riboja prisijungimo pabandymų skaičių.
Įdiekite saugumo įskiepį
Apsvarstykite galimybę įdiegti WordPress saugumo įskiepį, tokią kaip „Wordfence Security“ arba „Sucuri Security“. Šie įskiepiai seka svetainės srautą, blokuoja įtartinas užklausas ir audito tikrinimų metu atlikti skenavimus, ieškodami galimų pažeidimų.
Atsarginės svetainės kopijos
Reguliariai darykite savo svetainės atsargines kopijas. Tai leis greičiau atstatyti svetainę, jeigu ji bus pažeista. Naudodamiesi įskiepiais, tokiais kaip „UpdraftPlus“ ar „BackupBuddy“, atsargines kopijas galėsite daryti automatiniu režimu.
Hostingas ir serverio konfigūracija
Pasirinkite patikimą hostingą, kuris siūlo priešvirusinę apsaugą ir tinkamą duomenų bazės konfigūraciją. Užtikrinkite, kad jūsų serverio configuracijoje būtų uždrausta vykdyti neautorizuotą kodą.
Švieskite savo svetainės lankytojus
Informuokite savo svetainės naudotojus apie tai, kokius saugumo priemonių žingsnius jie gali atlikti, pavyzdžiui, nesiųsti savo asmeninės informacijos per neapsaugotas formas.
Apsaugos nuo WordPress virusų ir kenkėjiško kodo nereikėtų atidėti – kuo anksčiau pradėsite taikyti aukščiau išvardintus patarimus, tuo saugesnė bus jūsų svetainė. Esant reikalui, visada galima kreiptis į internetinių svetainių saugumo ekspertus, kurie padės įgyvendinti kompleksinę svetainės apsaugos strategiją.